dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

Archiwa kategorii Wydawnictwa współpracujące

14 września 2012 @ 10:24

Milczymy, ale działamy :)

Od Targów Książki w Katowicach nie odzywaliśmy się, ale to nie znaczy, że nie działamy. Działamy, i to jak! :)

Dzięki uprzejmości Agnieszki paczki z książkami (ok. 500 kg :)) dotarły do Warszawy i teraz stacjonują w naszej piwnicy. Firma Księgarska Olesiejuk, sponsor Akcji, dostarczyła 50 kartonów, do których zapakujemy książki.

Niespodziankę sprawili nam pracownicy firmy Class Investment, reprezentującej naszego partnera, Astrę, którzy urządzili zbiórkę książek na terenie swojej siedziby. Dzięki temu mamy kolejną wielką paczkę do rozdysponowania. Panu Prezesowi i pracownikom dziękujemy bardzo za pomysł i realizację!

W międzyczasie dotarły także książki przekazane przez wydawnictwo Wilga, tym samym powiększając pulę książek nowych (na Targach książki przekazało też wydawnictwo Jedność).

Jeszcze przez około 2 tygodnie czekamy na książki, których przekazanie zadeklarowały osoby prywatne z Warszawy i okolic, a także przedszkola i szkoły. Mamy nadzieję, że znów przybędzie kilka kartonów.

Prowadzimy także bardzo ciekawe rozmowy na temat okazjonalnych zbiórek w ramach zaangażowania społecznego pracowników dużej firmy (być może będzie to początek nowe wątku naszej Akcji). Trzymajcie kciuki!

No i wciąż myślimy o zrealizowaniu pomysłu, który pozwoli na prowadzenie Akcji przez cały rok, na terenie całego kraju. Pojawiło się w tej kwestii światełko w tunelu. Jak zabłyśnie pełnym światłem, podzielimy się z Wami tą radosną nowiną.

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy, Sponsorzy, Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

13 maja 2012 @ 20:29

Warszawska edycja Akcji zakończona dużym sukcesem. Dziękujemy!

Trudno uwierzyć, ale to już koniec pierwszej tegorocznej edycji Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, organizowanej w tym roku przez Fundację Dziecko i Kultura, a współorganizowanej przez portal Qlturka.pl i Warszawskie Targi Książki.

Za wcześnie jeszcze na podsumowania, gdyż zgodnie z obietnicami książki będą spływać do nas przez kolejne 2 tygodnie (ze szkół, gdzie były zbierane; od wydawnictw partnerskich; od innych Partnerów – PS IBBY, Przecinek i Kropka itp.). Kiedy już wszystkie dotrą, zostaną posegregowane i przeliczone, podamy dokładne dane. Wtedy też firma DPD Polska, będąca sponsorem Akcji, rozwiezie paczki, spakowane w kartony od drugiego naszego sponsora, Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk – do placówek w całej Polsce i trzech poza granicami kraju.

Póki co przekazać możemy bardzo pozytywne wrażenia – dzieci chcą się dzielić, rodzice temu kibicują – zdarzyło się nie raz, że specjalnie kupowano książkę, by przekazać ją na Akcję!

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na Targach i podzielili się książkami, a także wzięli udział w twórczych działaniach lub pooglądali sobie gromadzone książki, serdecznie dziękujemy!

Specjalne podziękowania składamy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które umożliwiły zorganizowanie i przeprowadzeni, a także nagłośnienie Akcji „Dzielę się książkami”!

Kategoria: Bieżące informacje, Patroni medialni, Sponsorzy, Wydarzenia, Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

20 kwietnia 2011 @ 22:50

Zacnych Partnerów przybywa

Do Partnerów Akcji dołączyła dziś Polska Sekcja IBBY, która zaoferowała nie tylko przekazanie puli książek, ale także wsparcie merytoryczne przy kolejnych edycjach Akcji (o których będziemy informować w odpowiednim czasie).

A w gronie Wydawnictw partnerskich witamy wydawnictwo Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych!

Kategoria: Partnerzy, Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

19 kwietnia 2011 @ 22:16

Witamy kolejnych Patronów medialnych i Wydawnictwa

Do grona Patronów medialnych dołączył magazyn „Kocie Sprawy„, który prócz informowania swoich Czytelników o Akcji, przekaże egz. archiwalne do puli książek.

Cały czas dołączają też kolejne wydawnictwa – ostatnio: Czarna Owieczka i Pointa.

Serdecznie dziękujemy!

Kategoria: Patroni medialni, Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

31 marca 2011 @ 23:30

Zaangażowanie wydawnictw

Kilka dni temu zaprosiliśmy do włączenia się w Akcję wydawnictwa publikujące książki dla dzieci. Zaproszenie to spotkało się z bardzo pozytywną, żywą reakcją – liczne wydawnictwa potwierdziły chęć udziału w Akcji i zadeklarowały przekazanie książek dla małych czytelników. Serdecznie dziękujemy!

Już wkrótce umieścimy na stronie logotypy Wydawnictw partnerskich.

Cały czas czekamy też na kolejne zgłoszenia, przypominając jednocześnie, że wystarczy kilka egzemplarzy.

Kategoria: Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

 

Chmura tagów