dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

Archiwa kategorii Sponsorzy

12 sierpnia 2014 @ 8:27

Misja wykonana – książki w Ałtaju

Jak można się było spodziewać – mając w pamięci poprzednie edycje Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, darczyńcy znów nie zawiedli. Podczas Targów, ale też po nich, udało się nam zebrać pokaźną liczbę książek. W tym miejscu szczególne podziękowania dla pracowników Wydawnictwa Nowa Era, którzy zorganizowali zbiórkę podręczników i innych materiałów edukacyjnych.

Zgodnie z założeniami wyprawa Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition dotarła do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Książki zostały przekazane, a my otrzymaliśmy nawet list z podziękowaniami. Cała przyjemność po naszej stronie!

dziele1

Paczki z książkami przekazanymi przez darczyńców

Dziele2

 

Dary od pracowników Wydawnictwa Nowa Era

 

Dzielesie1

Pakowanie książek przed wyprawą

SYberia

Na bezdrożach

 

Ałtaj

Górno-Ałtajsk, 24.07.2014

Szanowni Państwo,

polskie narodowe-kulturalne zjednoczenie „Zdrój” wyraża glęboką wdzięczność za książki wysłane dla naszych dzieci. Ta literatura może pomóc naszym dzieciom w nauce języka i kultury polskiej w klasie i w domu.
Książki zostały rozesłane do dziesięciu rodzin, a niektóre pozostały w bibliotece naszej polonii do organizacji zajęć języka polskiego.

Jeszcze raz serdeczne dziękujemy za Państwa pomóc i dobroć.

Z poważaniem

Prezes PNKZ “Zdrój”

Marina Worobjewa

 

Kategoria: Podziękowania, Sponsorzy, Wydarzenia · 1 komentarz »

20 czerwca 2013 @ 20:59

Książki docierają do placówek!

Wczoraj był ten wielki dzień, kiedy to 50 wielkich i ciężkich paczek, dzięki naszemu sponsorowi, firmie DPD Polska, pojechało do placówek na terenie całej Polski.

Mamy pierwsze sygnały, że książki już dziś dotarły:

Właśnie kilka minut temu odebrałam paczkę z książkami. Oj radość ogromna i zaangażowanie nauczycieli w zorganizowaniu profesjonalnej biblioteki w naszej małej szkole…nieoceniona! Bardzo, bardzo dziękujemy!

Paulina Wąsowicz
nauczyciel w Szkole Podstawowej w Buszkowach

Serdecznie dziękujemy za radość dzieciaczków i tych małych, i tych dużych. Nikt dzisiaj nie chce iść na podwórko (i bardzo dobrze , upał sięga zenitu), słuchają bajek, układają puzzle, a starszaki robią wulkan. Młodzież wchłonęły ich ulubione książki. Wieczorkiem zagramy w grę . Jesteście kochani.

Pozdrawiamy
Grażyna i załoga Magicznego Domu

Bardzo się cieszymy i czekamy na potwierdzenie od DPD, że wszystkie paczki zostały odebrane.

Kategoria: Bieżące informacje, Sponsorzy · Brak komentarzy »

16 maja 2013 @ 21:22

Podzielcie się na Narodowym!

16 maja rozpoczęła się 4. edycja Akcji społecznej „Dzielę się książkami”. Na Stadionie Narodowym aż do 19 maja potrwają IV Warszawskie Targi Książki, podczas których, w stoisku 303 G na poziomie -1 czekamy na wszystkich, którzy chcieliby podarować przeczytane przez siebie książki dzieciom z domów dziecka, szpitali, świetlic środowiskowych, hospicjów i korzystającym z małych szkolnych i wiejskich bibliotek.

Czytaj dalszą cześć wpisu…

Kategoria: Bieżące informacje, Sponsorzy · Brak komentarzy »

17 kwietnia 2013 @ 13:14

Przynieś książkę, wyjdź w koronie

Na dzieci, które przyjdą w dniach 16-19 maja na Stadion Narodowy, odwiedzą stoisko Fundacji „Dziecko i kultura” podczas Warszawskich Targów Książki i przekażą książki na naszą Akcję, czekać będą twórcze niespodzianki. Jedną z nich ufundowały Hocki.

Tekturowa korona, którą najpierw trzeba samemu złożyć, a później ozdobić, stanie się w tych dniach symbolem szczodrości i dobrego serca i będzie zdobić małe głowy tych, którzy podzielą się książkami.

Kategoria: Bieżące informacje, Sponsorzy · Brak komentarzy »

28 listopada 2012 @ 13:27

Sponsorzy zostają z nami na 2013 rok!

Hurra, z wielką radością donosimy, że sponsorzy naszej Akcji – firma DPD Polska oraz Firma Księgarska Olesiejuk, bez wsparcia których nie udałoby się nam zrealizować Akcji, zadeklarowali chęć uczestnictwa w projekcie także w 2013 roku.

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk

Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy też inne firmy, które mogłyby nas wesprzeć w realizacji projekt.

Kategoria: Sponsorzy · Brak komentarzy »

14 września 2012 @ 10:24

Milczymy, ale działamy :)

Od Targów Książki w Katowicach nie odzywaliśmy się, ale to nie znaczy, że nie działamy. Działamy, i to jak! :)

Dzięki uprzejmości Agnieszki paczki z książkami (ok. 500 kg :)) dotarły do Warszawy i teraz stacjonują w naszej piwnicy. Firma Księgarska Olesiejuk, sponsor Akcji, dostarczyła 50 kartonów, do których zapakujemy książki.

Niespodziankę sprawili nam pracownicy firmy Class Investment, reprezentującej naszego partnera, Astrę, którzy urządzili zbiórkę książek na terenie swojej siedziby. Dzięki temu mamy kolejną wielką paczkę do rozdysponowania. Panu Prezesowi i pracownikom dziękujemy bardzo za pomysł i realizację!

W międzyczasie dotarły także książki przekazane przez wydawnictwo Wilga, tym samym powiększając pulę książek nowych (na Targach książki przekazało też wydawnictwo Jedność).

Jeszcze przez około 2 tygodnie czekamy na książki, których przekazanie zadeklarowały osoby prywatne z Warszawy i okolic, a także przedszkola i szkoły. Mamy nadzieję, że znów przybędzie kilka kartonów.

Prowadzimy także bardzo ciekawe rozmowy na temat okazjonalnych zbiórek w ramach zaangażowania społecznego pracowników dużej firmy (być może będzie to początek nowe wątku naszej Akcji). Trzymajcie kciuki!

No i wciąż myślimy o zrealizowaniu pomysłu, który pozwoli na prowadzenie Akcji przez cały rok, na terenie całego kraju. Pojawiło się w tej kwestii światełko w tunelu. Jak zabłyśnie pełnym światłem, podzielimy się z Wami tą radosną nowiną.

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy, Sponsorzy, Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

13 czerwca 2012 @ 10:04

Tona książek w drodze!

No i nadszedł wreszcie ten dzień! Wczoraj paczki zostały zamknięte, a adresy naklejone – kto by się spodziewał, że w pięćdziesięciu paczkach może zmieścić się tona. Tak, tak. Prosty rachunek wskazuje, że jeśli średnio w paczce znalazło się 20 kg, to łączna waga darów zebranych w ramach naszej Akcji to właśnie 1 tona! Jesteśmy bardzo dumni i raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się książkami.

Ostatnie chwile przed przyjazdem Kuriera firmy DPD Polska – sponsora Akcji społecznej „Dzielę się książkami”.

A tu już pan Kurier w Akcji – na szczęście trochę przestało padać, a do tego udało się blisko podjechać samochodem, tak że paczki nie miały okazji zmoknąć

I gotowe. W tym dużym samochodzie zmieściłoby się znacznie więcej paczek z książkami. Może następnym razem…? :)

Teraz książki zostaną rozwiezione do 50 placówek na terenie całego kraju. Mamy nadzieję, że sprawią radość najmłodszym i rozbudzą w nich miłość do literatury.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim – Sponsorom, Partnerom, Wydawnictwom Partnerskim, Patronom medialnym, a przede wszystkim dzieciom, które zdecydowały się oddać swoje książki innym. Bez Was ta akcja nigdy by się nie odbyła.

Kategoria: Bieżące informacje, Sponsorzy · Brak komentarzy »

6 czerwca 2012 @ 22:09

Już za chwileczkę, już niedlugo :)

Wielkimi krokami zbliża się moment, w którym pierwsza porcja książek z tegorocznych edycji wyruszy dzięki naszemu sponsorowi, Firmie DPD Polska, w drogę do dzieci.

Karolina podstemplowała już połowę książek, a może i więcej, kartki z adresami 2/3 placówek wydrukowane, reszta za chwilę; list przewodni, informujący placówkę o darze – gotowy. Teraz (prawdopodobnie w poniedziałek) czeka nas przygotowanie 50 kartonów (sklejenie od dołu, zapakowanie, sklejenie od góry, przyklejenie kartki z adresem) przekazanych przez naszego drugiego sponsora, FK Olesiejuk.

Wygląda więc na to, że do połowy czerwca uda się nam dostarczyć książki do 50 placówek na terenie całego kraju. Druga edycja akcji we wrześniu w Katowicach, a po niej obdarujemy kolejnych 50 placówek.

Kategoria: Bieżące informacje, Sponsorzy · Brak komentarzy »

13 maja 2012 @ 20:29

Warszawska edycja Akcji zakończona dużym sukcesem. Dziękujemy!

Trudno uwierzyć, ale to już koniec pierwszej tegorocznej edycji Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, organizowanej w tym roku przez Fundację Dziecko i Kultura, a współorganizowanej przez portal Qlturka.pl i Warszawskie Targi Książki.

Za wcześnie jeszcze na podsumowania, gdyż zgodnie z obietnicami książki będą spływać do nas przez kolejne 2 tygodnie (ze szkół, gdzie były zbierane; od wydawnictw partnerskich; od innych Partnerów – PS IBBY, Przecinek i Kropka itp.). Kiedy już wszystkie dotrą, zostaną posegregowane i przeliczone, podamy dokładne dane. Wtedy też firma DPD Polska, będąca sponsorem Akcji, rozwiezie paczki, spakowane w kartony od drugiego naszego sponsora, Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk – do placówek w całej Polsce i trzech poza granicami kraju.

Póki co przekazać możemy bardzo pozytywne wrażenia – dzieci chcą się dzielić, rodzice temu kibicują – zdarzyło się nie raz, że specjalnie kupowano książkę, by przekazać ją na Akcję!

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na Targach i podzielili się książkami, a także wzięli udział w twórczych działaniach lub pooglądali sobie gromadzone książki, serdecznie dziękujemy!

Specjalne podziękowania składamy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które umożliwiły zorganizowanie i przeprowadzeni, a także nagłośnienie Akcji „Dzielę się książkami”!

Kategoria: Bieżące informacje, Patroni medialni, Sponsorzy, Wydarzenia, Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

27 marca 2012 @ 11:06

Witamy kolejnego Sponsora!

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk

Z wielką radością informujemy, że do Sponsorów akcji społecznej „Dzielę się książkami” dołączyła Firma Księgarska J&K Olesiejuk. Dzięki Sponsorowi nie musimy się już martwić o to, w co zapakujemy zebrane podczas Akcji książki. Serdecznie dziękujemy!

Kategoria: Bieżące informacje, Sponsorzy · Brak komentarzy »

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

 

Chmura tagów