dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

Archiwa kategorii Podziękowania

12 sierpnia 2014 @ 8:27

Misja wykonana – książki w Ałtaju

Jak można się było spodziewać – mając w pamięci poprzednie edycje Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, darczyńcy znów nie zawiedli. Podczas Targów, ale też po nich, udało się nam zebrać pokaźną liczbę książek. W tym miejscu szczególne podziękowania dla pracowników Wydawnictwa Nowa Era, którzy zorganizowali zbiórkę podręczników i innych materiałów edukacyjnych.

Zgodnie z założeniami wyprawa Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition dotarła do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Książki zostały przekazane, a my otrzymaliśmy nawet list z podziękowaniami. Cała przyjemność po naszej stronie!

dziele1

Paczki z książkami przekazanymi przez darczyńców

Dziele2

 

Dary od pracowników Wydawnictwa Nowa Era

 

Dzielesie1

Pakowanie książek przed wyprawą

SYberia

Na bezdrożach

 

Ałtaj

Górno-Ałtajsk, 24.07.2014

Szanowni Państwo,

polskie narodowe-kulturalne zjednoczenie „Zdrój” wyraża glęboką wdzięczność za książki wysłane dla naszych dzieci. Ta literatura może pomóc naszym dzieciom w nauce języka i kultury polskiej w klasie i w domu.
Książki zostały rozesłane do dziesięciu rodzin, a niektóre pozostały w bibliotece naszej polonii do organizacji zajęć języka polskiego.

Jeszcze raz serdeczne dziękujemy za Państwa pomóc i dobroć.

Z poważaniem

Prezes PNKZ “Zdrój”

Marina Worobjewa

 

Kategoria: Podziękowania, Sponsorzy, Wydarzenia · 1 komentarz »

3 lipca 2013 @ 12:54

Dowód na to, że paczki dotarły…

Mimo że to już IV edycja Akcji, wciąż nie przyzwyczailiśmy się do podziękowań, jakie przychodzą do nas z placówek obdarowanych książkami. I tym razem wzruszyły nas listy z przedszkola, szkoły, szpitala i Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny. Dziękujemy!

Kategoria: Podziękowania · Brak komentarzy »

3 lipca 2013 @ 12:40

Podsumowanie IV edycji Akcji

Po kilku miesiącach wzmożonych działań przyszedł czas na podsumowanie IV edycji Akcji społecznej „Dzielę się książkami”. Podobnie jak poprzednio, przygotowaliśmy 50 paczek z książkami (w tym roku wyjątkowo pełnych, tak dużo było książek), które trafiły do placówek w całej Polsce. Wiemy, że wszystkie paczki dotarły do odbiorców i jeszcze przed wakacjami dzieci miały okazję cieszyć się nimi. Czytaj dalszą cześć wpisu…

Kategoria: Bieżące informacje, Podziękowania · Brak komentarzy »

7 czerwca 2013 @ 7:58

A oto mali darczyńcy – filmik z Akcji

Tradycyjnie po każdej edycji Akcji zamieszczamy filmik, na którym zobaczy możecie część małych darczyńców. Nie dość, że przyszli i się podzielili, to jeszcze zdobyli się na odwagę, by opowiedzieć o tym przed kamerą. Dziękujemy im, a także wszystkim pozostałym, dzięki którym wielkie stosy książek powędrują do dzieci.

Kategoria: Bieżące informacje, Podziękowania · Brak komentarzy »

28 listopada 2012 @ 13:15

Jeszcze znalezione podziękowania :)

Robimy porządki w dokumentach związanych z Akcją i znaleźliśmy właśnie 2 dyplomy :)

To podziękowania dla wszystkich tych, którzy włączyli się w Akcję.

Kategoria: Podziękowania · Brak komentarzy »

25 września 2012 @ 11:49

Same dobre wieści!

Dziś od rana same dobre wieści.

Od Przedszkoli Dwujęzycznych i Szkoły Podstawowej Tęczowy Ogród otrzymaliśmy kilkaset książek w bardzo dobrym stanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z takim zaangażowaniem włączyli się w naszą Akcję!

Jest już gotowa lista placówek, które już niedługo otrzymają paczki. Bardzo się cieszymy, że możemy także wesprzeć Kąciki czytelnicze w Zakłądach Karnych, zainicjowane przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Za kilka dni, dzięki naszym sponsorom, firmie DPD Polska i Firmie Księgarskiej J&K Olesiejuk, wielkie paczki z książkami wyruszą w Polskę. A dodatkowo porcja książek pojedzie do Polaków mieszkających w Kołomyi na Ukrainie.

Kategoria: Bieżące informacje, Podziękowania · Brak komentarzy »

2 lipca 2012 @ 10:04

I jeszcze :)

Znów przyszły podziękowania. Wstawiamy, by wszyscy zaangażowani w Akcję mogli zobaczyć, bo to przecież dla nich/dla Was :)

Kategoria: Bieżące informacje, Podziękowania · Brak komentarzy »

28 czerwca 2012 @ 12:55

Kolejne podziekowania dla tych, którzy się podzielili

Spływają kolejne podziękowania – zarówno mailowe, jak i papierowe dyplomy. Spływają na nasze ręce, ale przede wszystkim dla tych wszystkich, którzy się podzielili – małych i dużych; dzieci i rodziców; wydawnictw i Partnerów, a także Sponsorów, dzięki którym mogliśmy zrealizować Akcję.

Oto one:

W imieniu wszystkich naszych dzieciaków, nauczycieli i moim własnym chciałam Państwu serdecznie podziękować za przepiękne książki, które czekały aż wrócę do pracy w zaklejonym kartonie.Przychodzące do biblioteki dzieci ustawiają się w kolejce do półki z nowościami, wśród których i starszy i młodszy znajdzie coś dla siebie.
Książki, które otrzymaliśmy są wypożyczane do domu, czytane przez nauczycieli na lekcjach, podczas zajęć świetlicowych oraz popołudniami kiedy przychodzą do naszej szkoły dzieci zapisane do świetlicy środowiskowej.

Jeszcze raz dziękujemy z całego serca. Jadwiga Schneider (nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu)

Kategoria: Podziękowania · Brak komentarzy »

19 czerwca 2012 @ 20:04

Książki już dotarły, spływają podziękowania, a my się cieszymy!

Już dwa dni po tym, jak firma DPD Polska – sponsor naszej Akcji – zabrała 50 paczek z książkami, zaczęły spływać informacje o tym, że książki już są oraz przemiłe podziękowania, które ogromnie nas wzruszyły.

Oto kilka z nich:

Paczka dotarła, dziękujemy za książki, które sprawią radość dzieciom-pierwsza już została przeczytana po otwarciu paczki. Dzieci dziś nie zaliczyły poobiedniej drzemki. Pozdrawiamy i dziękujemy Wszystkim za serce i włożony wysiłek.
Ciocia Gosia z dziećmi

Właśnie byłam w bibliotece, książki dotarły, już wypożyczyłam synkowi:) bardzo dziękuję:) Mam nadzieję, że inni czytelnicy też się ucieszą:)
Pozdrawiam, Agnieszka Stanik

Już dotarła przesyłka z książkami do naszej szkolnej biblioteki w ramach akcji „Dzielesieksiazkami”. Bardzo dziękujemy za dar. Książki są bardzo piękne. O takie książki nam chodziło, właśnie takie dla najmłodszych odbiorców. Dużo uśmiechów na twarzy dzieci pojawiło się na widok książek z serii „Martynka”. Wszystkie książki są dla nas cenne, będą stanowić wartościowe uzupełnienie księgozbioru. Z pewnością zachęcą dzieci do jeszcze liczniejszego odwiedzania biblioteki. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za książki i bardzo szybką realizację naszej prośby.
Z poważaniem, Opiekun biblioteki szkolnej: Elżbieta Krupa

Paczka z książkami dotarła do naszej małej wsi – do naszego Gimnazjum w Lewkowie. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe książki, które już się rozeszły po młodych czytelnikach. Dzięki tym książkom zorganizowałam akcję w bibliotece szkolnej „Książka na wakacje”.
Dyplom
Serdecznie dziękujemy. Magdalena Knappe – bibliotekarz

Bardzo się cieszymy, że nasza Akcja sprawia radość zarówno dzieciom, jak i ich nauczycielom, wychowawcom, opiekunom.

Kategoria: Bieżące informacje, Podziękowania · Brak komentarzy »

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

 

Chmura tagów