dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

Archiwa kategorii Partnerzy

16 maja 2014 @ 11:21

Egmont Polska wspiera naszą Akcję!

Tegoroczna edycja Akcji jest dość nietypowa, gdyż zbieramy określony rodzaj książek. Tym bardziej cieszy nas, iż udaje się nam pozyskać Partnerów. Dziś dołączyło do nich Wydawnictwo Egmont Polska, deklarując przekazane kilkudziesięciu egzemplarzy książek z dwóch serii: Akademia Mądrego Dziecka i Czytam sobie.

Akademia mądrego dziecka

czytam_sobie

egmont

Bardzo się cieszymy i dziękujemy!

Kategoria: Aktualności, Partnerzy · Brak komentarzy »

3 grudnia 2013 @ 9:40

Dzielę się książkami – Lublin – Lubelska Akcja społeczna

To, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwe, zaczyna bardzo powoli nabierać kształtów. Z wielką radością informujemy, że w Lublinie rusza pierwsza regionalna edycja Akcji „Dzielę się książkami”! Z inicjatywy pani Sylwii Błaszczak (www.mamawdomu.pl), która wiosną włączyła się w naszą ogólnopolską Akcję, od grudnia 2013 do lutego 2014 prowadzona będzie zbiórka książek, gier planszowych i puzzli dla placówek z regionu.

A oto, co na temat Akcji piszą organizatorzy:

Po sukcesie ogólnopolskiej akcji „Dzielę się książkami”, jaka miała miejsce wiosną bieżącego roku, postanowiliśmy kontynuować propagowanie czytelnictwa. W maju 2013 roku zbieraliśmy książki w dwóch punktach w Lublinie. Mimo spontanicznej, szybkiej i nierozreklamowanej na szeroką skalę akcji, udało nam się w ciągu jednego miesiąca zebrać 160 książek, które przekazaliśmy do ogólnej puli. Przy prowadzeniu zbiórki, często spotykaliśmy się z zapytaniami od darczyńców o to, gdzie powędrują przyniesione przez nich książki. Wiele osób pragnęło, aby ich dary zostały przekazane do lokalnych placówek. Wzięliśmy sobie do serca te wszystkie zapytania i rady i postanowiliśmy zapoczątkować akcję regionalną.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzeniu zbiórki w ramach akcji „Dzielę się książkami Lublin”, uda nam się przekazać książki dzieciom, które na co dzień mają do nich ograniczony dostęp. Chcemy również propagować ideę dzielenia się z rówieśnikami wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zgłaszają się do nas przedszkola, klubokawiarnie i osoby prywatne, które chcą przekazać książki. Podczas lubelskiej edycji chcielibyśmy zebrać nie tylko książki, ale i gry planszowe oraz puzzle.

Liczymy na to, że kilkukrotnie zwiększymy ilość zebranych darów względem edycji wiosennej, a tym samym uda nam się wspomóc większą liczbę placówek z naszego regionu.

Swoją pomocą pragniemy wesprzeć placówki, w których na co dzień przebywają dzieci, tj. szpitale, domy dziecka i świetlice środowiskowe z terenu województwa lubelskiego.

Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji.

Sylwia Błaszczak
www.mamawdomu.pl
www.dzielesielublin.pl

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy, Wydarzenia · Brak komentarzy »

19 kwietnia 2013 @ 21:16

Kielce zbierają książki na Akcję!

Blogowa mama Ewelina, prowadząca bloga Ewelinaart Moja Twórczość, włączyła się w Akcję „Dzielę się książkami” i prowadzi zbiórkę w Kielcach. Szczegóły TUTAJ. Dziękujemy!

Kategoria: Partnerzy, Patroni medialni · Brak komentarzy »

19 kwietnia 2013 @ 11:26

Wasze książki na Syberii, czyli wspieramy projekt W Poszukiwaniu Shangli-La

Do tej pory zbierane przez nas książki trafiały głównie do placówek w Polsce, choć znalazły się też w Wielkiej Brytanii, Niemczech i na Majorce. A w tym roku, dzięki organizatorom projektu „W Poszukiwaniu Shangli-La” POLAND MONGOLIA TRANS-SIBERIAN EXPEDITION 2014 trafią również do Polonii mieszkającej na Syberii i w Kazachstanie.

Dlatego bardzo prosimy, by w miarę możliwości przekazywać nam także książki do nauki języka polskiego – podręczniki, proste czytanki, ćwiczeniówki.

O wyprawie:

„W Poszukiwaniu Shangli-La” POLAND MONGOLIA TRANS-SIBERIAN EXPEDITION 2014 to impreza mająca na celu promocję turystyki samochodowej – również tej ekstremalnej, a przy okazji Mongolii i Syberii jako rejonów świata niemal w 100% dziewiczych i nie eksplorowanych przez tzw. cywilizację.

– Zapraszamy do zapoznania się z imprezą charytatywno-turystyczną o międzynarodowym zakresie; podczas wyprawy planujemy przekazać zaoferowane nam przez Fundację Dziecko i Kultura książki dla mniejszości Polskiej na Syberii i w Kazachstanie – mówi organizator imprezy, Bartek Felski. – Pokonując niemal 20 000km zajedziemy do miejsc wyjątkowych zarówno przyrodniczo jak i kulturowo. Nasza wyprawa ma również przekaz charytatywny; zamierzamy odwiedzić zlokalizowaną w odległości około 120km od Bajkału wsie Wierszynę, Dagnik i Pichtińsk – osady założone przez Polskich osadników, z których część nie widnieje nawet na mapach; są to jedne z nielicznych miejscowości, w których do dziś rozmawia się po Polsku, a tradycje narodowe są wyjątkowo mocno kultywowane. W trakcie przejazdu odwiedzimy również polską Kalinovkę w Kazachstanie (okolice Astany).

A cel wizyty?

– Otóż celem naszej wizyt będzie przekazanie zebranych darów, w tym książek do nauki języka polskiego dla polonijnych dzieci mieszkających w odwiedzanych przez nas miejscowościach. Książki to dary od Fundacji Kultura i Dziecko oraz od osób prywatnych które identyfikują się z naszą akcją.


Zainteresowanych szczegółami wyprawy zapraszamy do lektury witryny www.pickupem.pl oraz na Facebook: PolandMongoliaTransSiberianExpedition

Patroni medialni Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014:

TRAVEL CHANNEL

OWSIAKNET

RTG TV

AUTOCENTRUM.PL

POLSKI CARAVANING

POZNAJ ŚWIAT

GLOBTROTER

TU BYLIŚMY

DOOKOŁA ŚWIATA

MONGOLIA TRAVEL GUIDE

POLSKA INFO

DZIENNIK TURYSTYCZNY

QLTURKA.PL

Do tej pory wyprawę wsparły finansowo i materialnie:

Borga sp. z o.o. – producent hal stalowych dla przemysłu oraz producent dachów (pierwszy z dwóch zakładanych sponsorów tytularnych)

Stalprojekt sp. z o.o. – biuro architektoniczno projektowe

Logica sp. z o.o. – biuro księgowe

MotorHouse – salon motocyklowy

Hotel Filip

Fundacja Dziecko i Kultura – która przekazuje nam książki dla polonijnych dzieci

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy · Brak komentarzy »

4 kwietnia 2013 @ 13:55

Nie tylko po polsku!

Miło nam poinformować, że do grona Partnerów Akcji dołączyło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, realizujące projekt Język to podstawa. Ucz się języków.

Czytanie to świetny pomysł na naukę języka. Z ogromną przyjemnością przystępujemy do akcji Dzielę się książkami, którą w tym roku wspólnie z organizatorami, planujemy rozszerzyć o literaturę obcojęzyczną. Zgromadzone przez nas książki, ufundowane między innymi przez szkoły językowe, Wydawnictwa, nauczycieli i lektorów – wesprą dzieci i młodzież w nauce języków obcych. Kochamy czytać, więc czytamy po angielsku, francusku, niemiecku…
Stowarzyszenie PASE

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy · Brak komentarzy »

14 września 2012 @ 10:24

Milczymy, ale działamy :)

Od Targów Książki w Katowicach nie odzywaliśmy się, ale to nie znaczy, że nie działamy. Działamy, i to jak! :)

Dzięki uprzejmości Agnieszki paczki z książkami (ok. 500 kg :)) dotarły do Warszawy i teraz stacjonują w naszej piwnicy. Firma Księgarska Olesiejuk, sponsor Akcji, dostarczyła 50 kartonów, do których zapakujemy książki.

Niespodziankę sprawili nam pracownicy firmy Class Investment, reprezentującej naszego partnera, Astrę, którzy urządzili zbiórkę książek na terenie swojej siedziby. Dzięki temu mamy kolejną wielką paczkę do rozdysponowania. Panu Prezesowi i pracownikom dziękujemy bardzo za pomysł i realizację!

W międzyczasie dotarły także książki przekazane przez wydawnictwo Wilga, tym samym powiększając pulę książek nowych (na Targach książki przekazało też wydawnictwo Jedność).

Jeszcze przez około 2 tygodnie czekamy na książki, których przekazanie zadeklarowały osoby prywatne z Warszawy i okolic, a także przedszkola i szkoły. Mamy nadzieję, że znów przybędzie kilka kartonów.

Prowadzimy także bardzo ciekawe rozmowy na temat okazjonalnych zbiórek w ramach zaangażowania społecznego pracowników dużej firmy (być może będzie to początek nowe wątku naszej Akcji). Trzymajcie kciuki!

No i wciąż myślimy o zrealizowaniu pomysłu, który pozwoli na prowadzenie Akcji przez cały rok, na terenie całego kraju. Pojawiło się w tej kwestii światełko w tunelu. Jak zabłyśnie pełnym światłem, podzielimy się z Wami tą radosną nowiną.

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy, Sponsorzy, Wydawnictwa współpracujące · Brak komentarzy »

5 lipca 2011 @ 23:21

Uwaga, uwaga!!! Firma DPD rozwiezie zebrane książki!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że Firma DPD Polska* włączyła się w naszą Akcję i podjęła się nieodpłatnego rozwiezienia zebranych podczas I edycji książek do wybranych placówek  (domów dziecka, szpitali, świetlic środowiskowych) na terenie całej Polski. Dzięki temu wsparciu już na początku września książki trafią do nowych właścicieli – dzieci przebywających w placówkach. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy władzom DPD Polska za pomoc i zaufanie!


*Firma DPD Polska (wcześniej Masterlink Express) rozpoczęła działalność w 1991r. jako spółka ze stuprocentowym kapitałem polskim. W początkowym okresie firma specjalizowała się w doręczaniu przesyłek miejskich i krajowych. Zmieniło się to w 1994r., kiedy rozpoczęto współpracę z międzynarodowymi firmami kurierskimi, co pozwoliło oferować usługi międzynarodowe. W październiku 2002r. Masterlink zakupił 100% udziałów w Air Cargo Poland, zyskując w ten sposób agencję celną oraz poszerza wachlarz usług o działalność celną i spedycyjną – lotniczą, morską i drogową.

W 2006r. została podjęta decyzja o zmianie marki z Masterlink na DPD. Zmiana ta powodowana była przede wszystkim potrzebą zbudowania międzynarodowego wizerunku firmy, co pozwoliłoby wyraźniej zaistnieć na rynku oraz zwiększyć udział firmy w segmencie usług międzynarodowych. Proces re-brandingu zakończony został w roku 2007. 22 maja 2007r. Masterlink Express oficjalnie zmienił nazwę na DPD Polska.

W ciągu kilku ostatnich lat firma DPD Polska bardzo szybko się rozwijała. Średnia stopa wzrostu w latach 2000-2008 przekraczała 40% rocznie, a wzrost zatrudnienia 15–20%. Filozofia firmy pozostaje jednak niezmienna od lat: tworzenie rozwiązań operacyjnych i usług razem z klientami i w oparciu o realia krajowe. Tego podejścia nie zmieniło nawet przyłączenie do Grupy Poczty Francuskiej, która doskonale rozumie, jak ważne jest pozostawienie elastyczności lokalnym strukturom.

Obecnie DPD Polska posiada 50 oddziałów w całej Polsce, ponad 5200 pracowników i współpracowników oraz flotę 2685 pojazdów.

Kategoria: Partnerzy, Sponsorzy · Brak komentarzy »

20 czerwca 2011 @ 23:14

Z pewną taką nieśmiałością…

Cieszymy się bardzo, bo już niedługo będziemy mogli przedstawić wszystkim wspaniałego Partnera, który rozwiezie zebrane podczas I edycji książki do 50 placówek na terenie całej Polski.

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy, Sponsorzy · Brak komentarzy »

19 maja 2011 @ 20:35

Bolek i Lolek polecają naszą Akcję :)

Dziś wielkie święto Bolka i Lolka – nie dość, że odbyła się premiera całkiem nowej, świetnie pomyślanej o dopracowanej w każdym calu przez wydawnictwo Znak emotikon serii książek o przygodach tych czterdziestodziewięcioletnich chłopców, to jeszcze odsłonięty został w Bielsku-Białej pomink bohaterów.

A dla nas to ich świętowanie i przypominanie się światu ma jeszcze jeden wymiar – otóż Bolek i Lolek we własnych osobach polecają naszą Akcję na ulotkach, które zostaną wydrukowane przez wydawnictwo Znak emotikon i będą rozdawane w Krakowie podczas obchodów dnia dziecka (28-29 maja). Nie wierzycie? Sami zobaczcie!

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy · Brak komentarzy »

28 kwietnia 2011 @ 20:07

Plakat w Krakowie, a my planujemy warsztaty dla dzieci

Plakat wydrukowany przez firmę Fotoradocha już kilka dni temu dotarł do Krakowa. Wiemy z pierwszej ręki, że jest kolorowy, na szlachetnym papierze – nic dodać, nic ująć! A już po długim weekendzie zawiśnie w krakowskich szkołach, przedszkolach, bibliotekach i klubikach. Wypatrujcie go i informujcie nas, jeśli gdzieś zobaczycie.

A my tymczasem gromadzimy pomysły na warsztaty i spotkania, które będą odbywać się na naszym stoisku podczas Targów Książki dla Dzieci. Pomoc w ich organizacji i przeprowadzeniu zadeklarował Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur, za co serdecznie dziękujemy. Będzie więc na pewno o plamach, no i myślankowo też :). Prócz tego swoją obecność zapowiedzieli autorzy i ilustratorzy. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy · Brak komentarzy »

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

 

Chmura tagów