dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

Archiwa kategorii Aktualności

21 maja 2014 @ 9:58

Akcja przez całe Targi

UWAGA! Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w zbiórkę książek w ramach Syberyjskiej Edycji Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, ale Warszawskie Targi Książki odwiedzą w inny dzień niż niedziela.

Od czwartku do soboty będzie można zostawić książki (z małą ilością prostego tekstu, kolorowanki z komentarzami, proste książki edukacyjne NOWE lub używane W STANIE DOSKONAŁYM) u zaprzyjaźnionego z nami Wydawnictwo EneDueRabe. Stoisko 87/C1. Zachęcamy!

EneDueRabe

Kategoria: Aktualności · Brak komentarzy »

16 maja 2014 @ 11:21

Egmont Polska wspiera naszą Akcję!

Tegoroczna edycja Akcji jest dość nietypowa, gdyż zbieramy określony rodzaj książek. Tym bardziej cieszy nas, iż udaje się nam pozyskać Partnerów. Dziś dołączyło do nich Wydawnictwo Egmont Polska, deklarując przekazane kilkudziesięciu egzemplarzy książek z dwóch serii: Akademia Mądrego Dziecka i Czytam sobie.

Akademia mądrego dziecka

czytam_sobie

egmont

Bardzo się cieszymy i dziękujemy!

Kategoria: Aktualności, Partnerzy · Brak komentarzy »

28 kwietnia 2014 @ 9:47

25 maja na Stadionie Narodowym – Edycja Syberyjska

25 maja w godz. 10.00-16.00 na płycie Stadionu Narodowego odbędzie się wyjątkowa zbiórka książek. W ramach Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, organizowanej od 2 lat przez Fundację Dziecko i Kultura (a wczesnej przez Qlturka.pl), będziemy tym razem zbierać książki, które już w czerwcu pojadą do Polonii zamieszkującej na Syberii.

Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Ze względu na specyfikę tej edycji Akcji, czekamy na książki z małą ilością prostego tekstu, kolorowanki z komentarzami, proste książki edukacyjne. Książki muszą być nowe w lub używane lecz w stanie doskonałym.

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia · Brak komentarzy »

19 lutego 2014 @ 21:50

Dzielę się książkami – Edycja syberyjska

Pierwsza tegoroczna edycja Akcji „Dzielę się książkami” jest wyjątkowa. I to nie tylko ze względu na to, jakie książki zbieramy, ale przede wszystkim na kierunek, w którym wyruszą nasze zbiory.

Fundacja Dziecko i kultura, organizator Akcji, włączyła się w przygotowania do Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która wyruszy w czerwcu i dotrze do kilku wiosek na Syberii, założonych przez polskich osadników. Wciąż mieszkają w nich ludzie mówiący po polsku! Dlatego chcemy przekazać książki dla mieszkających tam dzieci.

Potrzebne są książki z niewielką ilością tekstu, napisane prostym językiem. Przydadzą się też kolorowanki, np. takie, gdzie pod obrazkami są podpisy po polsku.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się w zbiórkę. Szczegóły na www.dzielesieksiazkami.pl

Kontakt:
Ewa Świerżewska
502 362 752
qlturka@qlturka.pl

Kategoria: Aktualności · Brak komentarzy »

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

 

Chmura tagów