dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

19 czerwca 2012 @ 20:04

Książki już dotarły, spływają podziękowania, a my się cieszymy!

Już dwa dni po tym, jak firma DPD Polska – sponsor naszej Akcji – zabrała 50 paczek z książkami, zaczęły spływać informacje o tym, że książki już są oraz przemiłe podziękowania, które ogromnie nas wzruszyły.

Oto kilka z nich:

Paczka dotarła, dziękujemy za książki, które sprawią radość dzieciom-pierwsza już została przeczytana po otwarciu paczki. Dzieci dziś nie zaliczyły poobiedniej drzemki. Pozdrawiamy i dziękujemy Wszystkim za serce i włożony wysiłek.
Ciocia Gosia z dziećmi

Właśnie byłam w bibliotece, książki dotarły, już wypożyczyłam synkowi:) bardzo dziękuję:) Mam nadzieję, że inni czytelnicy też się ucieszą:)
Pozdrawiam, Agnieszka Stanik

Już dotarła przesyłka z książkami do naszej szkolnej biblioteki w ramach akcji „Dzielesieksiazkami”. Bardzo dziękujemy za dar. Książki są bardzo piękne. O takie książki nam chodziło, właśnie takie dla najmłodszych odbiorców. Dużo uśmiechów na twarzy dzieci pojawiło się na widok książek z serii „Martynka”. Wszystkie książki są dla nas cenne, będą stanowić wartościowe uzupełnienie księgozbioru. Z pewnością zachęcą dzieci do jeszcze liczniejszego odwiedzania biblioteki. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za książki i bardzo szybką realizację naszej prośby.
Z poważaniem, Opiekun biblioteki szkolnej: Elżbieta Krupa

Paczka z książkami dotarła do naszej małej wsi – do naszego Gimnazjum w Lewkowie. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe książki, które już się rozeszły po młodych czytelnikach. Dzięki tym książkom zorganizowałam akcję w bibliotece szkolnej „Książka na wakacje”.
Dyplom
Serdecznie dziękujemy. Magdalena Knappe – bibliotekarz

Bardzo się cieszymy, że nasza Akcja sprawia radość zarówno dzieciom, jak i ich nauczycielom, wychowawcom, opiekunom.

Kategoria: Bieżące informacje, Podziękowania

Zostaw komentarz

 

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Luty 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Archiwum

 

Chmura tagów