dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

19 kwietnia 2013 @ 11:26

Wasze książki na Syberii, czyli wspieramy projekt W Poszukiwaniu Shangli-La

Do tej pory zbierane przez nas książki trafiały głównie do placówek w Polsce, choć znalazły się też w Wielkiej Brytanii, Niemczech i na Majorce. A w tym roku, dzięki organizatorom projektu „W Poszukiwaniu Shangli-La” POLAND MONGOLIA TRANS-SIBERIAN EXPEDITION 2014 trafią również do Polonii mieszkającej na Syberii i w Kazachstanie.

Dlatego bardzo prosimy, by w miarę możliwości przekazywać nam także książki do nauki języka polskiego – podręczniki, proste czytanki, ćwiczeniówki.

O wyprawie:

„W Poszukiwaniu Shangli-La” POLAND MONGOLIA TRANS-SIBERIAN EXPEDITION 2014 to impreza mająca na celu promocję turystyki samochodowej – również tej ekstremalnej, a przy okazji Mongolii i Syberii jako rejonów świata niemal w 100% dziewiczych i nie eksplorowanych przez tzw. cywilizację.

– Zapraszamy do zapoznania się z imprezą charytatywno-turystyczną o międzynarodowym zakresie; podczas wyprawy planujemy przekazać zaoferowane nam przez Fundację Dziecko i Kultura książki dla mniejszości Polskiej na Syberii i w Kazachstanie – mówi organizator imprezy, Bartek Felski. – Pokonując niemal 20 000km zajedziemy do miejsc wyjątkowych zarówno przyrodniczo jak i kulturowo. Nasza wyprawa ma również przekaz charytatywny; zamierzamy odwiedzić zlokalizowaną w odległości około 120km od Bajkału wsie Wierszynę, Dagnik i Pichtińsk – osady założone przez Polskich osadników, z których część nie widnieje nawet na mapach; są to jedne z nielicznych miejscowości, w których do dziś rozmawia się po Polsku, a tradycje narodowe są wyjątkowo mocno kultywowane. W trakcie przejazdu odwiedzimy również polską Kalinovkę w Kazachstanie (okolice Astany).

A cel wizyty?

– Otóż celem naszej wizyt będzie przekazanie zebranych darów, w tym książek do nauki języka polskiego dla polonijnych dzieci mieszkających w odwiedzanych przez nas miejscowościach. Książki to dary od Fundacji Kultura i Dziecko oraz od osób prywatnych które identyfikują się z naszą akcją.


Zainteresowanych szczegółami wyprawy zapraszamy do lektury witryny www.pickupem.pl oraz na Facebook: PolandMongoliaTransSiberianExpedition

Patroni medialni Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014:

TRAVEL CHANNEL

OWSIAKNET

RTG TV

AUTOCENTRUM.PL

POLSKI CARAVANING

POZNAJ ŚWIAT

GLOBTROTER

TU BYLIŚMY

DOOKOŁA ŚWIATA

MONGOLIA TRAVEL GUIDE

POLSKA INFO

DZIENNIK TURYSTYCZNY

QLTURKA.PL

Do tej pory wyprawę wsparły finansowo i materialnie:

Borga sp. z o.o. – producent hal stalowych dla przemysłu oraz producent dachów (pierwszy z dwóch zakładanych sponsorów tytularnych)

Stalprojekt sp. z o.o. – biuro architektoniczno projektowe

Logica sp. z o.o. – biuro księgowe

MotorHouse – salon motocyklowy

Hotel Filip

Fundacja Dziecko i Kultura – która przekazuje nam książki dla polonijnych dzieci

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy

Zostaw komentarz

 

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

 

Chmura tagów