dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

3 grudnia 2013 @ 9:40

Dzielę się książkami – Lublin – Lubelska Akcja społeczna

To, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwe, zaczyna bardzo powoli nabierać kształtów. Z wielką radością informujemy, że w Lublinie rusza pierwsza regionalna edycja Akcji „Dzielę się książkami”! Z inicjatywy pani Sylwii Błaszczak (www.mamawdomu.pl), która wiosną włączyła się w naszą ogólnopolską Akcję, od grudnia 2013 do lutego 2014 prowadzona będzie zbiórka książek, gier planszowych i puzzli dla placówek z regionu.

A oto, co na temat Akcji piszą organizatorzy:

Po sukcesie ogólnopolskiej akcji „Dzielę się książkami”, jaka miała miejsce wiosną bieżącego roku, postanowiliśmy kontynuować propagowanie czytelnictwa. W maju 2013 roku zbieraliśmy książki w dwóch punktach w Lublinie. Mimo spontanicznej, szybkiej i nierozreklamowanej na szeroką skalę akcji, udało nam się w ciągu jednego miesiąca zebrać 160 książek, które przekazaliśmy do ogólnej puli. Przy prowadzeniu zbiórki, często spotykaliśmy się z zapytaniami od darczyńców o to, gdzie powędrują przyniesione przez nich książki. Wiele osób pragnęło, aby ich dary zostały przekazane do lokalnych placówek. Wzięliśmy sobie do serca te wszystkie zapytania i rady i postanowiliśmy zapoczątkować akcję regionalną.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzeniu zbiórki w ramach akcji „Dzielę się książkami Lublin”, uda nam się przekazać książki dzieciom, które na co dzień mają do nich ograniczony dostęp. Chcemy również propagować ideę dzielenia się z rówieśnikami wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zgłaszają się do nas przedszkola, klubokawiarnie i osoby prywatne, które chcą przekazać książki. Podczas lubelskiej edycji chcielibyśmy zebrać nie tylko książki, ale i gry planszowe oraz puzzle.

Liczymy na to, że kilkukrotnie zwiększymy ilość zebranych darów względem edycji wiosennej, a tym samym uda nam się wspomóc większą liczbę placówek z naszego regionu.

Swoją pomocą pragniemy wesprzeć placówki, w których na co dzień przebywają dzieci, tj. szpitale, domy dziecka i świetlice środowiskowe z terenu województwa lubelskiego.

Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji.

Sylwia Błaszczak
www.mamawdomu.pl
www.dzielesielublin.pl

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy, Wydarzenia

Zostaw komentarz

 

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archiwum

 

Chmura tagów