dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

Warsztaty animacji czytelnictwa – archiwalne

Stowarzyszenie Miasto Słów oraz portal Qlturka.pl zapraszają 4. i 5. czerwca 2011 dzieci z rodzicami oraz młodzież na warsztaty animacji czytelnictwa dziecięcego i młodzieżowego.

W ramach godzinnych spotkań będziemy promować i upowszechniać czytelnictwo, ale także rozwijać zainteresowania literackie dzieci i młodzieży oraz pobudzać zręczność, samodzielność, odwagę, spostrzegawczość i kreatywność uczestników. A wszystko to poprzez aktywne formy promocji literatury, które dostarczą rodzicom praktycznych umiejętności w ich własnych, codziennych działaniach w tym zakresie.

Ożywimy słowo pisane przez quizy, konkursy, zagadki, krzyżówki, tworzenie metafor, łamigłówki, kalambury, rebusy i testy. Zwiedzimy Miasto Słów, gdzie spotkamy się z Autorami tekstów dla Dzieci i Młodzieży oraz Ilustratorami. Będziemy mogli wspólnie układać opowiadania, projektować zakładki do książek, a nawet napisać i zilustrować swoją własną książeczkę, a potem zorganizować wystawy, spotkania autorskie, a także odegrać przedstawienie w formie pantomimy lub dramy. Zajęcia plastyczno-muzyczne łączone są z aktywnością ruchową (działania parateatralne). Wszystko to można poczuć, dotknąć i posmakować w Mieście Słów z Animatorami Czytelnictwa Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia poprowadzi miłośniczka książek i doświadczona animatorka czytelnictwa – dr Agnieszka Sojka – Zakład Pedagogiki Kultury IP UJ, Stowarzyszenie Miasto Słów, Wydawnictwo Grupa AGNUS.

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
« sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwum

 

Chmura tagów