dzielesieksiazkami.pl AKCJA SPOŁECZNA
Edycja 2014 – 25 maja w Warszawie

Edycje, które się odbyły

Szukaj

Słów kilka o Akcji

"Dzielę się książkami" to akcja społeczna zainicjowana w 2011 roku przez firmę Qlturka.pl, prowadzącą portal Qlturka.pl - dziecko i kultura. Podczas I edycji Akcji zebraliśmy ponad 1 tys. książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych. W 2012 roku za organizację Akcji odpowiadała Fundacja "Dziecko i Kultura", która przeprowadziła dwie edycje - w Warszawie i Katowicach. Łącznie udało się zebrać około 4 tys. książek, które powędrowały do 100 placówek w całej Polsce. W 2013 roku odbyła się jedna edycja Akcji - podczas majowych Warszawskich Targów Książki. Znów udało się nam obdarować 50 placówek na terenie całego kraju. W 2014 roku odbędzie się Edycja Syberyjska, w ramach której wesprzemy Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Dzielę się książkami

Partnerzy Akcji – 2013

Patroni medialni Akcji – 2013

Wydawnictwa partnerskie 2013

12 sierpnia 2014 @ 8:27

Misja wykonana – książki w Ałtaju

Jak można się było spodziewać – mając w pamięci poprzednie edycje Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, darczyńcy znów nie zawiedli. Podczas Targów, ale też po nich, udało się nam zebrać pokaźną liczbę książek. W tym miejscu szczególne podziękowania dla pracowników Wydawnictwa Nowa Era, którzy zorganizowali zbiórkę podręczników i innych materiałów edukacyjnych.

Zgodnie z założeniami wyprawa Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition dotarła do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Książki zostały przekazane, a my otrzymaliśmy nawet list z podziękowaniami. Cała przyjemność po naszej stronie!

dziele1

Paczki z książkami przekazanymi przez darczyńców

Dziele2

 

Dary od pracowników Wydawnictwa Nowa Era

 

Dzielesie1

Pakowanie książek przed wyprawą

SYberia

Na bezdrożach

 

Ałtaj

Górno-Ałtajsk, 24.07.2014

Szanowni Państwo,

polskie narodowe-kulturalne zjednoczenie „Zdrój” wyraża glęboką wdzięczność za książki wysłane dla naszych dzieci. Ta literatura może pomóc naszym dzieciom w nauce języka i kultury polskiej w klasie i w domu.
Książki zostały rozesłane do dziesięciu rodzin, a niektóre pozostały w bibliotece naszej polonii do organizacji zajęć języka polskiego.

Jeszcze raz serdeczne dziękujemy za Państwa pomóc i dobroć.

Z poważaniem

Prezes PNKZ “Zdrój”

Marina Worobjewa

 

Kategoria: Podziękowania, Sponsorzy, Wydarzenia · 1 komentarz »

21 maja 2014 @ 9:58

Akcja przez całe Targi

UWAGA! Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w zbiórkę książek w ramach Syberyjskiej Edycji Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, ale Warszawskie Targi Książki odwiedzą w inny dzień niż niedziela.

Od czwartku do soboty będzie można zostawić książki (z małą ilością prostego tekstu, kolorowanki z komentarzami, proste książki edukacyjne NOWE lub używane W STANIE DOSKONAŁYM) u zaprzyjaźnionego z nami Wydawnictwo EneDueRabe. Stoisko 87/C1. Zachęcamy!

EneDueRabe

Kategoria: Aktualności · Brak komentarzy »

16 maja 2014 @ 11:21

Egmont Polska wspiera naszą Akcję!

Tegoroczna edycja Akcji jest dość nietypowa, gdyż zbieramy określony rodzaj książek. Tym bardziej cieszy nas, iż udaje się nam pozyskać Partnerów. Dziś dołączyło do nich Wydawnictwo Egmont Polska, deklarując przekazane kilkudziesięciu egzemplarzy książek z dwóch serii: Akademia Mądrego Dziecka i Czytam sobie.

Akademia mądrego dziecka

czytam_sobie

egmont

Bardzo się cieszymy i dziękujemy!

Kategoria: Aktualności, Partnerzy · Brak komentarzy »

28 kwietnia 2014 @ 9:47

25 maja na Stadionie Narodowym – Edycja Syberyjska

25 maja w godz. 10.00-16.00 na płycie Stadionu Narodowego odbędzie się wyjątkowa zbiórka książek. W ramach Akcji społecznej „Dzielę się książkami”, organizowanej od 2 lat przez Fundację Dziecko i Kultura (a wczesnej przez Qlturka.pl), będziemy tym razem zbierać książki, które już w czerwcu pojadą do Polonii zamieszkującej na Syberii.

Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition dotrze do wsi Wierszyna na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie Polaków, którzy na początku XX wieku wyruszyli tam w poszukiwaniu lepszego życia. Mieszkańcy wciąż używają języka polskiego, dlatego tym starszym zależy, by dzieci miały dostęp do polskich książek.

Ze względu na specyfikę tej edycji Akcji, czekamy na książki z małą ilością prostego tekstu, kolorowanki z komentarzami, proste książki edukacyjne. Książki muszą być nowe w lub używane lecz w stanie doskonałym.

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia · Brak komentarzy »

19 lutego 2014 @ 21:50

Dzielę się książkami – Edycja syberyjska

Pierwsza tegoroczna edycja Akcji „Dzielę się książkami” jest wyjątkowa. I to nie tylko ze względu na to, jakie książki zbieramy, ale przede wszystkim na kierunek, w którym wyruszą nasze zbiory.

Fundacja Dziecko i kultura, organizator Akcji, włączyła się w przygotowania do Poland – Mongolia Trans-Siberian Expedition, która wyruszy w czerwcu i dotrze do kilku wiosek na Syberii, założonych przez polskich osadników. Wciąż mieszkają w nich ludzie mówiący po polsku! Dlatego chcemy przekazać książki dla mieszkających tam dzieci.

Potrzebne są książki z niewielką ilością tekstu, napisane prostym językiem. Przydadzą się też kolorowanki, np. takie, gdzie pod obrazkami są podpisy po polsku.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się w zbiórkę. Szczegóły na www.dzielesieksiazkami.pl

Kontakt:
Ewa Świerżewska
502 362 752
qlturka@qlturka.pl

Kategoria: Aktualności · Brak komentarzy »

3 grudnia 2013 @ 9:40

Dzielę się książkami – Lublin – Lubelska Akcja społeczna

To, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niemożliwe, zaczyna bardzo powoli nabierać kształtów. Z wielką radością informujemy, że w Lublinie rusza pierwsza regionalna edycja Akcji „Dzielę się książkami”! Z inicjatywy pani Sylwii Błaszczak (www.mamawdomu.pl), która wiosną włączyła się w naszą ogólnopolską Akcję, od grudnia 2013 do lutego 2014 prowadzona będzie zbiórka książek, gier planszowych i puzzli dla placówek z regionu.

A oto, co na temat Akcji piszą organizatorzy:

Po sukcesie ogólnopolskiej akcji „Dzielę się książkami”, jaka miała miejsce wiosną bieżącego roku, postanowiliśmy kontynuować propagowanie czytelnictwa. W maju 2013 roku zbieraliśmy książki w dwóch punktach w Lublinie. Mimo spontanicznej, szybkiej i nierozreklamowanej na szeroką skalę akcji, udało nam się w ciągu jednego miesiąca zebrać 160 książek, które przekazaliśmy do ogólnej puli. Przy prowadzeniu zbiórki, często spotykaliśmy się z zapytaniami od darczyńców o to, gdzie powędrują przyniesione przez nich książki. Wiele osób pragnęło, aby ich dary zostały przekazane do lokalnych placówek. Wzięliśmy sobie do serca te wszystkie zapytania i rady i postanowiliśmy zapoczątkować akcję regionalną.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzeniu zbiórki w ramach akcji „Dzielę się książkami Lublin”, uda nam się przekazać książki dzieciom, które na co dzień mają do nich ograniczony dostęp. Chcemy również propagować ideę dzielenia się z rówieśnikami wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zgłaszają się do nas przedszkola, klubokawiarnie i osoby prywatne, które chcą przekazać książki. Podczas lubelskiej edycji chcielibyśmy zebrać nie tylko książki, ale i gry planszowe oraz puzzle.

Liczymy na to, że kilkukrotnie zwiększymy ilość zebranych darów względem edycji wiosennej, a tym samym uda nam się wspomóc większą liczbę placówek z naszego regionu.

Swoją pomocą pragniemy wesprzeć placówki, w których na co dzień przebywają dzieci, tj. szpitale, domy dziecka i świetlice środowiskowe z terenu województwa lubelskiego.

Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji.

Sylwia Błaszczak
www.mamawdomu.pl
www.dzielesielublin.pl

Kategoria: Bieżące informacje, Partnerzy, Wydarzenia · Brak komentarzy »

5 września 2013 @ 21:38

A gdyby tak…

Od zakończenia 4. edycji naszej Akcji minęło już kilka miesięcy, a my wciąż otrzymujemy podziękowania za przekazane książki. Otrzymujemy też prośby o wsparcie. No i tak zaczyna nam świtać w głowach pewien pomysł. Jako że póki co z platformy, którą tak dzielnie zaczęli budować wolontariusze w ramach Hackathonu dla e-wolontariatu, nic nie wyszło, zastanawiamy się nad przeniesieniem realizacji celów Akcji na grunt lokalny.

Wyglądałoby to tak, że działania byłyby prowadzone lokalnie, a zebrane książki trafiałyby do lokalnych placówek. Dzięki temu darczyńcy wiedzieliby, że podarowane przez nich książki wesprą dzieci z danego powiatu/województwa.

Pierwsza taka Akcja lokalna szykuje się w Lublinie. Z inicjatywy pani Sylwii, prowadzącej bloga mamawdomu.pl, która bardzo aktywnie włączyła się w ostatnią edycję naszej Akcji, ruszy niedługo „Dzielimy się w Lublinie”.

Jeśli uważacie, że to dobry pomysł i chcielibyście włączyć się w organizacje lokalnych działań w ramach Akcji „Dzielę się książkami”, gorąco zachęcamy do kontaktu: qlturka@qlturka.pl.

Kategoria: Bieżące informacje · Brak komentarzy »

3 lipca 2013 @ 12:54

Dowód na to, że paczki dotarły…

Mimo że to już IV edycja Akcji, wciąż nie przyzwyczailiśmy się do podziękowań, jakie przychodzą do nas z placówek obdarowanych książkami. I tym razem wzruszyły nas listy z przedszkola, szkoły, szpitala i Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny. Dziękujemy!

Kategoria: Podziękowania · Brak komentarzy »

3 lipca 2013 @ 12:40

Podsumowanie IV edycji Akcji

Po kilku miesiącach wzmożonych działań przyszedł czas na podsumowanie IV edycji Akcji społecznej „Dzielę się książkami”. Podobnie jak poprzednio, przygotowaliśmy 50 paczek z książkami (w tym roku wyjątkowo pełnych, tak dużo było książek), które trafiły do placówek w całej Polsce. Wiemy, że wszystkie paczki dotarły do odbiorców i jeszcze przed wakacjami dzieci miały okazję cieszyć się nimi. Czytaj dalszą cześć wpisu…

Kategoria: Bieżące informacje, Podziękowania · Brak komentarzy »

20 czerwca 2013 @ 20:59

Książki docierają do placówek!

Wczoraj był ten wielki dzień, kiedy to 50 wielkich i ciężkich paczek, dzięki naszemu sponsorowi, firmie DPD Polska, pojechało do placówek na terenie całej Polski.

Mamy pierwsze sygnały, że książki już dziś dotarły:

Właśnie kilka minut temu odebrałam paczkę z książkami. Oj radość ogromna i zaangażowanie nauczycieli w zorganizowaniu profesjonalnej biblioteki w naszej małej szkole…nieoceniona! Bardzo, bardzo dziękujemy!

Paulina Wąsowicz
nauczyciel w Szkole Podstawowej w Buszkowach

Serdecznie dziękujemy za radość dzieciaczków i tych małych, i tych dużych. Nikt dzisiaj nie chce iść na podwórko (i bardzo dobrze , upał sięga zenitu), słuchają bajek, układają puzzle, a starszaki robią wulkan. Młodzież wchłonęły ich ulubione książki. Wieczorkiem zagramy w grę . Jesteście kochani.

Pozdrawiamy
Grażyna i załoga Magicznego Domu

Bardzo się cieszymy i czekamy na potwierdzenie od DPD, że wszystkie paczki zostały odebrane.

Kategoria: Bieżące informacje, Sponsorzy · Brak komentarzy »

Menu

Organizator Akcji 2014

Współorganizatorzy Akcji 2014

Organizator Akcji – 2013

Współorganizatorzy Akcji – 2013

Sponsorzy Akcji – 2013
Kategorie

Najnowsze komentarze

Kalendarz

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« sie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum

 

Chmura tagów